תהליך ייצור סוכה

ייצור מוצרים מורכבים

הגדרתנו בייצור מוצרים מורכבים, הינה למוצר סופי אשר כדי לייצרו יש צורך במספר ייצרנים שונים, כל ייצרן מייצר את הרכיב שבו מומחיותו. ככל שמעורבים יותר יצרנים בייצור, כך מורכבות המוצר הסופי עולה, הסיכון לטעות עולה, ובקרת האיכות והפיקוח נדרשים להיות הדוקים יותר.

לדוגמא, אנו מטפלים בייצור סוכות לאחד מיבואני הסוכות הגדולים בישראל. כדי לספק סוכה, יש לערב את הספקים הבאים:

ייצרן פרופילי מתכת

הייצור צריך להיות מדויק ונקי, עם כל המחברים הנדרשים, בגדלי הפרופילים השונים, וכן עובי החומר הנדרש וצבוע בצבע אפוקסי בתנור, כדי שהסוכה תראה כחדשה גם לאחר שימוש רב בשנים.

ייצרן בד

יש לרכוש את הבד המתאים, בעובי הנדרש ובצבע המתאים.

בית דפוס להדפסת תמונות וגרפיקות על בדים

הבד שנרכש מובל לבית הדפוס שם מדפיסים את הגרפיקה שהעביר הלקוח. יש להקפיד להיות נוכחים במהלך ההדפסה להבטיח התאמת הצבעים ואיכות ההדפסה

מתפרה

הבד המודפס מועבר למתפרה מיוחדת אשר יכולה לעבוד עם בדים גדולים. הבד נגזר וכן נתפר באורכים שונים, לפי גדלי הסוכה שהוזמנו. לאחר התפירה, מוספים לו חלונות ודלתות לפי דרישת הלקוח. בקרת האיכות חייבת להיות קפדנית, כדי להבטיח את התאמת האורכים השונים של הבד בהתאם למידות הסוכה השונות.

סכך

הסכך הינו קריטי מאד בתהליך, ראשית יש הגדרות שונות לסוג הסכך הנדרש בהתאם לחומרות שונות של כשרות. שנית, סכך אשר לא יאוגד נכון, יתפורר ולא יחזיק מעמד שנים רבות. ושלישית, יש לייצר את הסכך במידות שונות כך שיתאים למידות הסוכות המשווקות. כיוון שהסכך הינו צמח טבעי, יש לבחור נכון את אורכי הענפים כך שיתאימו היטב למוצר הסופי הן האורך והן בעובי

חיטוי הסכך כנגד מזיקים

כיוון שהסכך הינו צמח טבעי הוא עלול להכיל חרקים , תולעים, פרפים, או ביצי חרקים. יש להשמר מאד מהעברת מזיקים ממדינה למדינה והרשויות גם בסין וגם בארץ מאד מקפידות לוודא שכל חומר צמחי שמיובא יהיה נקי לחלוטין ממזיקים. כדי להבטיח את זאת, יש להוביל את הסכך לחברה המתמחה בחיטוי. הסכך יכנס למיכל, שבו יוכנס חומר הדברה עם קיטור וזאת למשך 4-24 שעות, הזמן נקבע בהתאם לסוג הצמח. לאחר החיטוי ניתן לדעת בביטחון מלא שהמוצר נקי לחלוטין ממזיקים וניתן יהיה להעבירו דרך המכס בסין, וכמובן להעבירו דרך המכס, ומשרד החקלאות בישראל.

ייצור תיקי אריזה לסכך

בהתאם לגודל הסכך המוזמן, אנו פונים לייצרן תיקים, הייצרן מייצר את תיקי הנשיאה לסכך בהתאם לאורכי הסכך השונים. צבעי התיק וההדפס עליו מבוצעים לפי דרישות הלקוח.

מוצרים נלווים לקיט הסוכה

כל סוכה נארזת כקיט ללקוח בקרטון תואם. הקיט מכיל את פרופיל הסוכה, הבד התואם לאורך הסוכה, וכן אבזרי עזר לבניית הסוכה, כגון חבל, פטיש פלסטיק, סכין חיתוך, ואזיקונים. מוצרים אלו נרכשים בנפרד, כל מוצר אצל הייצרן הרלוונטי, נארזים על ידנו, ומוספים לאריזת קיט הסוכה.

מוצרים נלווים למכירות עם הסוכות

באופן טבעי, בזמן מכירת הסוכות, בדוכני המכירה מציעים ללקוחות את האפשרות לרכוש מוצרים נלווים, כגון שולחנות אירוח, כסאות מתקפלים, דשא סינטטי, קישוטים לסוכה וכו'. אנו מבצעים רכש של מוצרים אלו ומוסיפים אותם לאותם מכולת שבהם יומכלו הסוכות, כך הלקוח חוסך כסף רב ומקבל את הכל כמשלוח אחד. למותר לציין שגם השלטים, הדגלונים וכו' המיועדים לקישוט דוכני המכירה מיוצרים באותה הזדמנות בסין, וגם הם מצורפים גם כן למכולות.

הפקת מסמכי ייצוא ושילוח המכולות לארץ

עוד לפני שכל המשלוח מוכן, יש ליצור קשר עם חברת הספנות, לבצע הזמנה למכולות ולהירשם על ההפלגה הרלוונטית.

כאשר כל המשלוח מוכן, אנו מזמנים את המכולות למחסננו ומתחילים בפיקוח על ההעמסה, חשוב מאד להמכיל נכון, את המוצרים הכבדים למטה, ואת הקלים למעלה, אחרת הקופסאות ימעכו, והמוצרים יגיעו במצב פגום לארץ. עם גמר המכלת המכולות, חותמים כל מכולה עם אזיקון מיוחד שיפתח ע"י היבואן רק בארץ, זאת כדי להבטיח שאף אחד לא פתח את המכולה בדרך.

כפי שניתן לראות בשרשרת הייצור מעורבים ספקים רבים, יש להקפיד מאד על כל ספק, למנוע מצב שספק שעשה טעות יגרור עיכוב בייצור את הספק האחר. יש לבצע בקרת איכות במקביל ובאופן רציף אצל כל הספקים הרלוונטיים. רק כך ניתן להבטיח ייצור מוצר מורכב באיכות מושלמת.