ייצור מוצרי פלסטיק

איפה כדאי? בארץ או בסין?

הפלסטיק חומר רב שימושי, אנו רואים אותו כמעט בכל מוצר. הוא מגיע בכל מיני צורות ותבניות. בין השאר אנו משתמשים בפלסטיק  בבקבוקים, שקיות, קופסאות, מגשים, צלחות, כוסות, צעצועים, ומוצרים רבים אחרים. גם מפעלי פלסטיקה "מערביים" רבים מעבירים את קווי הייצור של מוצריהם לסין הרחוקה במטרה לחסוך עלויות. אולם יש לקחת בחשבון כמה גורמים חשובים לפני שמגיעים להחלטה על המקום בו כדאי לייצר מוצרי פלסטיקה. ייצור פלסטיקה בסין הוא החלטה שתלויה במספר גורמים כמובן הגורם העיקרי הוא המחיר. אבל השאלה הכי חשובה היא, ה"שורה התחתונה" האם המחיר בסין משתלם יותר מאשר המחיר של ייצור מוצרי פלסטיק בארץ

עדיפות הייצור בארץ

ייצור פלסטיק בסין לא חייבת להיות התשובה הטובה ביותר עבור מי שרוצה לייצר מוצרי פלסטיק,  את חומרי הגלם ניתן למצוא בעלות דומה גם בארץ וגם בסין משום שהמחיר מתבסס על המחיר העולמי. כמו כן מוצרי פלסטיקה מיוצרים בעיקר בהזרקה אוטומטית מלאה ולא דורשים עבודה ידנית של כוח אדם. חלק מהמוצרים מיוצרים בהזרקה אוטומטית חלקית אך עדיין לא דורשים כוח עבודה נרחב בזמן הייצור.

העדיפות העיקרית של ייצור בארץ נובעת מכך שבארץ יש אפשרות לייצר בכמויות קטנות יותר מבלי לקחת בחשבון את עליות המשלוח או זמן האספקה של המשלוח. במידה והמוצרים מיוצרים בארץ יש להם זמינות גדולה יותר, דבר שהוא יקר ערך עבור בעלי עסקים. מעבר לכל אלו תהליך הבקרה והפיקוח הוא מורכב הרבה פחות מאשר במקרה של ייצור פלסטיקה בסין. לכן בכל הנוגע לייצור פלסטיקה בסין יש לשים לב לכל הפרמטרים וייתכן שלא תמיד סין תהייה הכדאית ביותר.

עדיפות הייצור בסין

ובכל זאת ישנם מקרים מסוימים שבהם עדיין כדאי לעשות את ייצור פלסטיקה בסין. המקרים האלו תלויים בסוג המבוקש, ובכמות עבודת הידיים, הנדרשת לייצור המוצר. לדוגמא ייצור מוצרי PVC פי.וי.סי או מוצרי PP פוליפרופילן, כגון מכתביות, קלסרים, אוגדנים, וכו'. ייצור מוצרי פלסטיק בסין כדאית בעיקר כאשר המוצר שאותו מבקשים לייצר דורש עבודה של כוח אדם רב.  במקרה זה, אין ספק שעדיף להעביר את ייצור הפלסטיקה בסין שכן כוח העבודה בסין הוא זול הרבה יותר מאשר בארץ או במדינות מערביות אחרות. במידה ויש צורך לשלב את ייצור מוצרי הפלסטיק ביחד עם אלקטרוניקה או חלקים אחרים של מתכת גם במקרה הזה העדיפות היא ייצור בסין שכן שם חומרי הגלם זולים יותר וזמינים יותר.

גם במוצרים שאינם דורשים כוח עבודה רב, אבל הדרישה הכמותית היא קטנה, אין טעם לבצע ייצור מבלטים יקר בארץ, למוצר שניתן להשיגו בסין כמוצר מדף.

ייצור מוצרי פלסטיקה בסין כמו כל מוצר אחר דורשים בקרה ופיקוח על תהליך הייצור מומלץ להשתמש בחברות מקומיות אמינות ובעלות ניסיון מוכח, הדוברות את השפה הסינית, מכירות את המנטליות המקומית, ועדיין מדברות אנגלית.  וכן בפרויקטים גדולים, ניתן לשלב צוותים של פיקוח ובקרת איכות מהמפעל המזמין בארץ על מנת לפקח על פס הייצור ולוודא שהדברים נעשים בצורה הטובה ביותר בהתאם לבקשת הלקוח בארץ. אחרי התשלום עבור המוצר, טיפול ותיקון של תקלות כמעט ואינו מעשי, עולה הרבה יותר כסף לאחר המשלוח ולכן יש לוודא שמוצר יוצא ליעדו שהוא באיכות ראויה ותקינה ותואם במדויק למפרט המוזמן.

צעצועים מפלסטיק מסין

מוצרי פלסטיק מסין

מוצרים מפלסטיק