ייצור מוצרים בסין לפי הזמנה לעומת רכש מוצר קיים

איך תעשו בקרת איכות קפדנית ותמנעו מעיכובים

יש להבדיל הבדלה ברורה בין רכש מוצר קיים, שהמפעל בסין מייצר באופן רציף וסטנדרטי את אותו מוצר בדיוק, לבין ייצור מוצר בסין , לפי הזמנה.

ב"ייצור מוצר" הכוונה למוצר שמיוצר לפי מפרט לקוח. זה יכול להיות גם מוצר קיים, אשר מצריך רק שינויי קל כגון יצור המוצר במידה מעט שונה, או מודפס לוגו לקוח, או מוצר זהה אבל שצריך להיות מיוצר מחומרים שונים ועד למוצר שמיוצר כולו לפי מפרט לקוח, כלומר מוצר חדש.

כאשר מבצעים רכש של מוצר קיים אשר המפעל מייצר כמוהו באופן סדיר, הסיכוי לבעיות כמובן יורד. יש צורך לבצע בכל מקרה בקרת איכות אך היא יכולה להיות פשוטה , וצריכה להיות מורכבת מ:

  1. בדיקה שהמוצר המוזמן הוא אכן זה שנארז.
  2. בדיקה מדגמית בסיסית של איכות המוצר שמסופק (שברים,לכלוך, חלודה פגמים בולטים וכו')
  3. בדיקת התאמת האריזה לדרישות הלקוח
  4. בדיקת כמות המוצר המסופק בהתאם לכמות שהוזמנה

בדיקה מסוג זה הינה זולה פשוטה, ומבטיחה תמורת תשלום פעוט, את הביטחון שאכן המוצר שהוזמן הוא גם מה שמסופק בפועל.

בדיקה מסוג זה נערכת בד"כ במפעל היצרן עם הודעתו שהסחורה מוכנה למשלוח, או לחלופין במחסננו שבעיר איו ( YIWU ) תלוי ברכש הכללי של הלקוח ובסיכומי הלקוח מול הספקים.

כאשר מדובר על ייצור מוצר לפי הזמנה הסיפור כמובן שונה לחלוטין.

כאן הסיכוי לאי הבנה או לעיגול פינות מצד היצרן הינו גבוה באופן משמעותי ומחייב פעמים רבות בקרת איכות לאורך כל התהליך. הרי לא נרצה להמתין לסוף הייצור ואז לגלות בעיות שיגרמו לעיכוב משמעותי או לפעמים לנזק כספי גדול. כאשר מגלים בעיה מראש או אפילו בהתהוותה, קל,

זול ,פשוט ונכון לפתור אותה באופן מיידי ולאפשר המשך עבודה רציפה ללא נזק כספי או עיכוב.

פעמים רבות ייצור מוצר לפי הזמנה דורש שילוב של מספר יצרנים שונים, שרק תיאום מדויק בין כולם יאפשר להגיע למוצר הסופי אותו הלקוח התכוון לקבל. פעמים רבות "פישול" של ייצרן אחד עלול לתקוע את כל המשך התהליך, זה כמובן דורש בקרת איכות קפדנית לאורך כל התהליך אצל כל ספק בנפרד כדי למנוע בעיות עתידיות.

לדוגמא מוצר אותו פשוט יחסית לייצר כגון קישוט שיער, דורש רכישת בד לפי אפיון לקוח מדויק, מייצרן הבדים,צביעת או הדפסת הבד שוב לפי מפרט לקוח מדויק אצל מפעל הצביעה, גזירת הבד בגודל ובצורה הנכונים, רכישת סיכה בגודל ובאיכות שהוגדרו, ייצור צורת המוצר הסופית תוך הקפדה על איכות גימור מעולה ולבסוף אריזה נכונה שתמנע נזק בהובלה. כל שלב בשלבים המתוארים חשוף לבעיות. ובעיקר כאשר מעורבים יצרנים שונים. לדוגמא, הספק שמבצע את ההדפסה תמיד יוכל לטעון כי צבע הבד או ההדפסה נפגמו משום שהוא קיבל חומר פגום מייצרן הבד… וכן הלאה.

לסיכום, ייצור בסין הינו הכרחי כדי לעמוד בתחרות שווה עם המתחרים, אך רק בחירת השותף הנכון לביצוע בקרת האיכות, גם יבטיח את קבלת המוצר שהוזמן באיכות ובזמן שהוגדרו.

אנו בחברת SW-TRADE מספקים את כל סוגי פתרונות הייצור והיבוא האמינים והיעילים ביותר עבור הצרכים שלכם – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

סחורה בסין

יצור לפי הזמנה במפעל