שילוח מטענים בינלאומי

בחירת חברת שילוח, יתרונות וחסרונות

אנשים שרכשו רכב בחו"ל, או בעלי עסקים המייבאים או מייצאים את מוצריהם, נדרשים לשנע את הפריטים באמצעים שונים ולהעבירם את משאית שילוח בינלאומי ביקורות הגבולות. בדיוק לשם כך קיימים שירותי שילוח בינלאומיים. שירותים אלו מאפשרים להוביל חפצים אישיים או סחורות בין מדינות העולם במגוון אמצעים בדרך אוויר, בים או ביבשה, ומהווים גורם חשוב במערך הסחר הבינלאומי. יש לציין כי בחירת אמצעי התעבורה משתנה בהתאם לצורכי המוביל ולסוג הסחורה, ובכל מקרה חשוב לבחור בחברת שילוח אמינה ומקצועית אשר יכולה לחסוך ללקוחותיה הרבה זמן וכסף.

בחירת חברת שילוח מטענים בינלאומית

הבחירה בחברת שילוח מקצועית עשויה להיות קריטית מבחינת יעילות, מהירות ועלות המשלוח. כיום פועלות בארץ מספר רב של חברות המציעות שירותי שילוח מטענים בינלאומיים, ומתוכן חשוב לבחור באחת המעניקה סל שירותים מקיף. סל השירותים כולל בין היתר את הפרטים הבאים:

שירות מקיף המתחיל בשליחת המוצרים ומסתיים בהבאתם בשלום ליעדם.

פתרונות שילוח חסכוניים ויעילים במחירים המתאימים ליכולות הלקוח.

תכנון לוגיסטי ובירוקראטי מקיף ויעיל עבור כל פרטי השילוח.

היכרות וניסיון רב עם נמלי הים והאוויר בכל רחבי העולם.

התמחות בסוגי השילוח הספציפיים הנדרשים לבעל המטען.

ידע ויכולות לבחור באמצעי התובלה הנכונים, היעילים והמשתלמים ביותר עבר הלקוח ומטענו.

שירותי ריפוד ואריזה של המטען באופן מקצועי ובהתאם לסוג הסחורה.

שירותי אחסנה של המטען אם יש צורך בכך בדרך אל היעד.

הטענה והעמסה של סחורות גדולות, כבדות ומכולות.

ייעוץ, הכוונה וסיוע במילוי טפסים ומסמכים בירוקראטיים מקומיים ובינלאומיים.

שחרור המטען במכס וטיפול בכל הפרטים הקשורים בכך, לרבות עמלות מכס ומיסים.

סיווג מקצועי ונכון של המטען על ידי חברת השילוח, החוסך באופן ניכר בבעיות מיסוי.

מתן אחריות עבור משלוח המטען.

הצעת מחיר המפרטת את כל רכיבי השילוח השונים.

שיקולים בבחירת אמצעי השילוח עבור מטענים בינלאומיים

הבחירה באמצעי התובלה המשמש לשילוח מטענים בינלאומיים משתנה בהתאם למספר קריטריונים. על כן חשוב לבחור בחברת שילוח בעלת שירות מקצועי, המתאים את אמצעי השילוח לצורכי הלקוח וסחורתו:

גודל הסחורה – מובן שיש הבדל גדול בין העברת מסמכים ובין שינוע מכונות תעשייתיות, ולכל סוג של פריט יש דרכי תובלה ייעודיות. בדרך כלל סחורות בעלות נפח ומשקל נמוכים ניתן לשלוח במטוסים, ואילו ציודים בעלי נפח ומשקל גדולים נדרשים לרוב להעברה במכולה באמצעות אוניה, משאית או רכבת.

דחיפות השילוח- קיימים אמצעי תובלה מהירים יותר ופחות, ובדרך כלל ככל שדחיפות העברת הסחורה או המוצר גבוהה יותר, כך יעלה בהתאם מחיר השינוע.

יעד המוצר- סחורות המשולחות לישראל מגיעות לרוב באוויר או דרך הים, אולם שילוח סחורות בין מדינות אחרות פותח גם אופציות נוספות כדוגמת רכבות או משאיות.

עלויות ההובלה- עלויות ההובלה משתנות בין אמצעי השינוע השונים, כשבדרך כלל עלויות השילוח במטוסים הנן הגבוהות ביותר.

סוג המוצר – בחירת אמצעי התובלה משתנה גם בהתאם לסוג המוצר, ערכו, מידת עמידותו ואמצעי אריזתו.

אמצעי שילוח בינלאומי – יתרונות וחסרונות

קיימים מספר אמצעי תובלה לשילוח מטענים בינלאומיים, ומכיוון שהמסחר בישראל מבוצע על פי רוב עם מדינות שאינן גובלות בה, נעשה מרבית השילוח באמצעות כלי תובלה ימיים או אוויריים. על העיקריים מבין כלים אלו נמנים:

שילוח אווירי- מיועד להעברת סחורות לנמלי תעופה בקנה מידה גדול או בינוני. זהו שירות יקר שמתאים בעיקר למצבים בהם קיימת דחיפות להעברת המשלוח, או למוצרים שאינם כבדים מספיק עבור משלוח ימי.

בלדרות אווירות- שירות המיועד להעברת חבילות קטנות ומעטפות ישירות אל בית הנמען. זהו שירות מהיר שמתאים להעברת מוצרים ומסמכים יקרי ערך, אך הוא אינו מתאים לכל סוגי המטענים ועלויותיו יקרות כשמדובר במטענים כבדי משקל.

מטען ימי חלקי – מכונה גם קונסולידציה, ובו סחורות שונות מאוגדות יחדיו על פי נמל היעד שבו הן נפרקות ונמסרות לבעליהן. זהו שירות זול יחסית אך איטי ומסורבל, המיועד למוצרים גדולים וכבדי משקל שכמותם איננה מצדיקה שימוש במכולה.

מכולות – מכולה המוטענת על ידי בעליה וננעלת על ידו, מהווה אמצעי בטוח להעברת כמות גדולה או כבדה של מוצרים וסחורות. עם זאת, אמצעי תובלה זה משתלם רק במידה שיש מספיק סחורה למילוי המכולה.

הובלת סחורה מסין

אחסון סחורה מסין בארגזים