יבוא סטוקים מסין – כך תעשו זאת נכון

על יתרונות היבוא בסטוקים

לא משנה מהו סוג הפריט שאתם רוצים לייבא מסין, תמיד יהיו לכם מתחרים. אמנם, תשמחו כאשר העסק שלכם יצליח יותר מאחרים, אבל הדרך לפסגה תהיה מהולה בלא מעט דאגה.

אנשי העסקים בכלל – והמתחרים בתחום היבוא מסין בפרט – נוקטים באסטרטגיות עסקיות שונות כדי להצליח במכירות. רובם עושים זאת לאחר בדיקה, שיקול דעת וקבלת ייעוץ לוגיסטי ועסקי רציני. לכן, כאשר אתם מבחינים במתחרה שרכש סטוקים מסין של אותם פריטים שאתם מוכרים ובמחיר זול בהרבה, קרוב לוודאי שהוא מצליח גם להגיע לקהל צרכנים גדול יותר מכם. כלומר, כאשר המתחרה מצליח להשיג מחיר סיטונאי טוב יותר זה מסייע לו להגדיל את המכירות ואת הרווחים שלו.

אם אתם חדשים בתחום הייבוא מסין, ייתכן שהזמנות מסיביות לא יעניקו לכם יתרון בסופו של דבר ואולי גם הצורך להשקיע סכומים גדולים יגרום לכם להסס. אם אתם כן יכולים להרשות לעצמכם לנקוט בדרך זו של רכישת סטוקים, כדאי שתנסו אותה. זכרו כי רכישה של סטוקים מסין מוזילה את העלויות ומאפשרת לכם להגדיל את המכירות שלכם. וזו בעצם אמורה להיות המטרה שלכם.

יתרונות יבוא סטוקים

כדי להשכיל לבחור בדרך הנכונה ליבוא סטוקים מסין חשוב להבין את היתרונות, לא רק מבחינת הוזלת עלויות הרכש וההובלה של סטוקים לעומת יבוא פריטים בודדים, אלא גם מבחינת כוח המכירה ושירות הלקוחות.

כאשר אתם מייבאים כמויות גדולות אתם מאפשרים לעסק:

  • זמן תגובה מהיר יותר –אתם יכולים למלא את כול הזמנות הלקוחות בקלות ובמהירות ברגע שהמשלוח מגיע, מבלי שתצטרכו להמתין עד שתגיע הזמנה נוספת מעבר לים. כאשר היבואן או הקמעונאי לא מצליח לספק את ההזמנה במהירות, הוא עלול לאבד לקוחות.
  • הפחתת הסיכון למחסור בפריטים – כאשר אתם שומרים על סטוק מסוים בהישג יד, אתם מבטיחים, עד לנקודה מסוימת, שהמלאי לא ירד מתחת לרמה הרצויה, ובכך מפחיתים את הדאגה והחשש שמא המוצר יאזל. אם יחולו שינויים והדרישות למוצר הספציפי יעלו, תוכלו להגיב לדרישות השוק במהירות ובזריזות ובכך להקדים את המתחרים שלכם. קיים גם סיכוי טוב שתוכלו למכור את המלאי העודף במחיר הטוב ביותר האפשרי.
  • חידוש מהיר של הסחורה – כאשר אתם שומרים על מלאי עודף, אתם יכולים להבטיח שהמדפים יהיו תמיד מלאים ושהחנות או העסק ישמרו על חזותם הנקייה והמסודרת.

כמובן, שאי אפשר להתעלם גם מהחסרונות שבהחזקת מלאי כגון: מלאי שמתיישן, פריטים שלא נמכרים, עלויות אחסון גבוהות, סיכונים שנובעים מאסון שפוגע במלאי (שריפה, הצפה…) ועלויות ביטוח גבוהות יותר. לכן, חשוב לשמור על איזון נכון.

שמירה על מלאי מאוזן

למרות שהחסרונות שכרוכים בשמירת מלאי מציגים סוגיות אמתיות, במקרים רבים סביר להניח שהחזקת סטוקים היא דווקא דבר טוב. תמצאו שהדאגה הקבועה שלכם נוגעת בכך שברשותכם מספיק פריטים או שלא חסר לכם מוצר בדיוק כשהצרכן להוט לרכוש אותו. לכן, עדיף לשמור על מלאי של פריטים כדי שהמדפים אף פעם לא ייראו ריקים.

אחת הדרכים להבטיח איזון טוב של המלאי היא להשתמש בתוכנה שתוכננה במיוחד כדי לנהל את המלאי בעסקים. בדרך זו התוכנה תתריע כאשר המלאי מגיע לנקודה מסוימת שמצריכה הזמנת סטוק חדש.

אריזה יעילה להגנת המוצרים

בכול יבוא מסין, ובעיקר בעת יבוא סטוקים במכולה, חשוב לסכם עם הספק מראש את כול הפרטים שקשורים לאריזת הסחורה, גם אם מדובר ברכישת מטען בתפזורת. זאת, על מנת להגן על הפריטים במהלך המשלוח מסין לישראל. קחו בחשבון שהאריזה אמורה לתת מענה לשני היבטים חשובים: עליה להבטיח את שלמות המוצר ולהיות יעילה מבחינת עלויות המשלוח. כלומר, כשאתם בוחרים באריזה קלה שתוזיל את עלויות המשלוח, תנו את הדעת גם לכושר שלה להגן על המוצר עצמו. בדרך כלל מדובר בפשרה בין שני היבטים אלה.