שאלות ותשובות בנושא יבוא מסין

כל מה שחשוב לדעת על יבוא מסין

האם לצורך ביצוע הזמנה חייבים לבקר בסין?

חברת SW-TRADE מחזיקה משרדים בשתי ערי המסחר המרכזיות בסין. YIWU הנמצאת במרכז סין וכן בעיר SHANZHEN הנמצאת בדרום סין. אנו נשמח לטפל בהזמנתך כאילו אתה נוכח שם. אך אם תרצה לבקר, או לבצע את בקרת האיכות בעצמך, אנו נשמח לארח אותך. נקבל אותך בברכה ונלווה אותך למפעלים והספקים הקשורים בהזמנתך.

מה דרך ההגעה המומלצת לסין ?

קיימות טיסות ישירות של אל על מנתב"ג לבייג'ין או להונג קונג, בנוסף ניתן להגיע גם עם כל חברה אחרת אבל לא בטיסה ישירה אלה עם החלפת טיסות (קונקשיין)

האם יש צורך בויזה לביקור בסין ?

כן. יש צורך בויזה אותה ניתן להוציא שגרירות הסינית שב ת"א או דרך כל סוכן נסיעות. הויזה ניתנת לכניסה אחת עד 3 כניסות. והתשלום הינו בהתאם למספר הכניסות המבוקש.

האם יש צורך בויזה לביקור בהונג קונג ?

לא. הונג קונג אינה דורשת ויזה מישראלים, אך יש לשים לב. באם עוברים מסין להונג קונג, מוחתמת בדרכון יציאה מסין.הכניסה להונג קונג אינה דורשת ויזה, אך באם תחליטו לחזור מסין להונג קונג זו תחשב כניסה שנייה לסין, לכן חשוב לבקש בהוצאת הויזה את מספר הכניסות הנכון המבוקש לסין.

מה מזג האויר בסין ?

מכיוון שסין הינה מדינה גדולה מאד יתכנו שינויי מזג אוויר קיצוניים בין אזור לאזור. יש להתעדכן מראש במזג האויר באזור הצפוי באזור הנדרש לביקור, ולהצטייד בהתאם.

מה המטבע המקומי בסין ?

המטבע המקומי הינו היואן הסיני הנקרא גם RMB. ייחס ההמרה נכון להיום 10.2.2013

הינו 1$ US= 6.2RMB

האם SW-TRADE יכולה לעזור לי בביקור במפעלים בסין ?

בוודאי. אנו מספקים שרות כזה בתדירות גדולה. נוכל לדאוג לחדר במלון במחיר מקומי, ובמיקום אסטרטגי המתאים למטרת הביקור. נאסוף אותך משדה התעופה, ונדאג לארגון התעבורה הנדרשת בין המלון לבין המפעל או הספק. ונדאג לליווי מתורגמן.

בקרת איכות בסין

מדוע יש צורך בבקרת איכות בייבוא מסין ?

ייבוא מסין דורש בקרת איכות קפדנית, וזאת משום שהמנטליות הסינית אינה דומה למנטליות המערבית. ללא בקרת איכות קפדנית הסיכוי לקבל מוצר תואם למוזמן הינו נמוך, והסיכוי לקבל החזר תשלום שואף לאפס!!

מה שלבי בקרת האיכות הנדרשים?

ראשית יש צורך לבחור את הספק המתאים לעבודה הנדרשת. יש צורך לבקר במפעל המיועד לייצור, ולבדוק את התאמתו ההיתכנות לאספקת המוצר הנדרש. יש צורך להיות נוכחים בשלבי הייצור לעקוב אחרי ההתאמה למפרט ולצבעים, ואם נדרש, לקחת דוגמא מפס הייצור ולהעביר למזמין לאישור. עם גמר הייצור יש צורך להיות נוכחים בזמן האריזה לוודא אריזה נכונה וכן מעקב אחרי הכמות המוטענת למכולה.

האם יש צורך בייצור אב טיפוס או דוגמא ?

כן. חובה לדרוש מהיצרן לייצר אב טיפוס או דוגמא לאישור סופי לפני התחלת ייצור סדרתי.

האם אוכל לקבל תמונות של המוצרים תוך כדי תהליך הייצור ?

כן. אנו נשתף אותך בתמונות לכל אורך הדרך מקו הייצור, האריזה, והטענת המכולה.

סודיות, זכויות יוצרים והגנה על פטנטים

האם ניתן להסתמך על הגנת זכויות יוצרים בסין ?

לא. בסין אין הגנה על זכויות יוצרים.

האם יש אפשרות להגן עליי מפני העתקה ?

יש לנו ניסיון רב בייצור מוצרים לפי הזמנת לקוח. אנו משתמשים בניסיוננו הרב, ועושים את המרב להגן על מוצרי לקוחותינו . לדוגמא: ייצור חלקים במפעלים שונים והרכבתם במפעל נפרד. ניסיוננו העשיר בתחום מאפשר לנו למזער עבורך את הסיכון למינימום.

האם ניתן לייבא מותגים ? (brand name)

לא. לא ניתן לייצא מותגים מסין, לצורך ייבוא מותגים מסין יש צורך לחתום חוזה ייצוא עם ספק שיש בידו רישיון ייצוא למותג הנדרש.

האם ניתן לייצר ולייבא מוצר כלשהו מודפס עם לוגו "מותג" ?

לא. לצורך ייצוא מוצר כלשהו המודפס בלוגו "מותג" יש צורך במכתב מטעם היבואן הרשמי של המוצר, המאשר שהמוצר יוצר לפי הזמנתם ולפי אישורם. ללא אישור זה, המשלוח כולו יפסל בביקורת מכס בסין, ומעבר לזה יוטל קנס גבוה על החברה המשלחת.

האם ניתן לקבל את המבלטים ששימשו לייצור המוצר ?

בד"כ כן. אבל זה מחייב בקשה מפורשת בתחילת המשא ומתן עם היצרן.

האם אוכל לבטוח בכם שלא תייצרו לאחרים את המוצר שלי ?

עקרון הסודיות הינו עקרון בסיס. אמינותנו ושמנו מבוססים על שמירת האינטרסים של לקוחותינו. אנו נעשה הכל כדי להבטיח את האמון שאתה נותן בנו. חברת SW-TRADE הינה אחת החברות הותיקות בתחום. נוכל לספק המלצות רבות של חברות ואנשים פרטיים העובדים עמנו שנים ארוכות בנאמנות רבה.

תשלומים ועמלות

מה תנאי התשלום בסין ?

בד"כ תנאי התשלום הינם 30% מקדמה בזמן ביצוע ההזמנה והיתרה עם גמר העבודה והודעת היצרן / הספק, כי הסחורה מוכנה למשלוח.

כמה עמלה אתם גובים ?

העמלה נקבעת בהתאם לרמת הפיקוח הנדרש וכמות העבודה הנדרשת. אין נוסחה קבועה. העמלה נתפרת אישית עם כל לקוח. אנו מקיימים פגישה מקדימה, לומדים את דרישות המוצר ואת הנקודות הקריטיות שיכולות להתעורר בתהליך הייצור, ובונים ביחד עם הלקוח תכנית בקרת איכות שתוודא מעבר חלק בכל השלבים.

האם אתם מספקים שרותי שילוח וייבוא ?

כן. אנו מספקים שרותי שילוח בסין וכן שרותי עמילות מכס בארץ

האם ניתן לייצא ישירות מסין לכל מדינה בעולם ?

כן. אנו מספקים שרותי ייצוא דרך החברה שלנו בסין לכל נקודה בעולם.

עובדים במפעל בסין

סחורה מיובאת בארגזים