בדיקת מפעלים בסין על ידי חברה מקצועית

יבואן ישראלי המעוניין לבחור ספקים סיניים אמינים חייב להיות זהיר, ועליו לבצע בדיקות מקדמיות של המפעלים מהם הוא מעוניין לייבא מוצרים שונים. תהליך בדיקת מפעלים בסין עלול להיות מתיש ומייגע, אין לשכוח כי המדינה רחוקה מישראל, יש להתמודד עם קשיי שפה והבדלי תרבות, להגיע למספר מפעלים במהלך ביקור אחד הנמצאים לעתים במרחקים גדולים זה מהאחר. לפני כל הזמנה יש לבצע ביקורת איכות במפעל כדי להבטיח סחורה איכותית, בהתאם לדרישות היבואן ובהתאמה לתקנים המחייבים.

ביקור במפעל ובדיקות אמינות ואיכות

לאחר שהיבואן מאתר ספקים בסין הנראים לו כאמינים, בין אם הוא עושה זאת באופן עצמאי, ובין אם הוא נעזר בחברות מקצועיות, עליו לתאם ביקור במשרד ובמפעל של הספק הסיני. עבור היבואן הישראלי מדובר בהרפתקה ובמשאבים רבים מאחר ועליו לטוס לסין, לשהות מחוץ לעסק שלו מספר ימים, ולהתמודד מול יצרן מקומי וגורמים נוספים בסין הרלוונטיים ליבוא, לדוגמה חברות שילוח, חברות הובלה ועוד.

עם זאת, אין לוותר על ביקור במפעל, חלק חשוב וקריטי בהליך בדיקת מפעלים בסין, ומומלץ לעשות זאת בעזרת חברה המתמחה ביבוא מוצרים שונים מסין. חשוב להדגיש כי יבוא מוצרים מסין כרוך בסיכונים, לעתים היבואן הישראלי אינו בקי בהליך היבוא ממדינה זרה כמו סין, ואינו מודע לעלויות נלוות ולבעיות העלולות להתעורר.

למעשה, הביקור במפעלים מהווה הזדמנות חשובה עבור היבואן כדי להתרשם מהמקום, להיפגש עם מנהלי החברה, לבדוק את רמת הציוד הטכני ואיכות קווי הייצור במפעל, לוודא כי יש למפעל את כל האישורים הנדרשים וכי הוא מסוגל לייצר פריטים שונים בהתאמה לתקנים המחייבים בישראל, לאמוד את כושר הייצור של המפעל, ולקבל רשימת לקוחות עמם ניתן לשוחח כדי לוודא כי הספק אמין ועומד בהבטחותיו.

בקרת איכות באמצעות חברה מקצועית

יבואנים רבים בישראל למדו על בשרם כי ישנם ספקנים סינים אמינים המציעים מוצרים איכותיים, אך ישנם גם מפעלים שאינם מסוגלים לספק את הסחורה כפי שהבטיחו. רוב היבואנים יכולים להעיד מניסיונם האישי כי ללא ליווי מקצועי על ידי חברה המתמחה ביבוא וברשותה משרדים בסין הם עלולים היו לספוג הפסדים כספיים גבוהים. אמנם, השירות כרוך בתשלום אך היבואן זוכה לשקט נפשי ולשירות ברמה גבוהה, השירות כולל בין השאר איתור ספקים סינים אמינים ואיכותיים, בקרת איכות בסין לאורך שלבי הייצור ולפני אריזת המוצרים ושילוחם ארצה, בדיקת כמויות ותוויות כדי להימנע מבעיות בארץ ועוד.

כדאי לדעת כי בקרת איכות היא חלק בלתי נפרד משירות בדיקת מפעלים הממוקמים בסין, וכל יבואן חייב לבצע זאת. בקרת איכות כוללת בדיקות טיב במהלך שלבי הייצור ודיווח ליבואן בארץ על תוצאות הבדיקות, לרבות צילום תמונות וסרטונים, בדיקת טיב האריזה, בדיקת כמויות וכו'. לפני יציאת הסחורה מהמפעל החברה מבצעת גם בדיקה קפדנית כדי לוודא כי האריזה בוצעה בהתאם להנחיות היבואן בארץ, לרבות אופן העמסת המוצרים בכל חבילה. לאחר שהיבואן הישראלי מקבל את כל הנתונים ומוודא כי איכות המוצרים תואמת להזמנתו, הוא יעביר את יתרת התשלום לספק הסיני, ולמעשה הוא מפחית משמעותית סיכונים וחוסך בעלויות.