בקרת איכות בסין

איך לבקר את איכות הייצור בסין

בשנים האחרונות סין הפכה להיות מעצמה כלכלית ענקית חוצה גבולות, היא המדינה היצרנית הגדולה ביותר בעולם, 40% מכלכלתה תלויה checking sharp edges quality בייצור. מזה שנים רבות השוק הסיני עובד עם העולם המערבי ודואג לייצור מוצרים בכמויות אדירות במטרה לייצא את המוצרים האלו לכל השווקים בעולם. בעקבות היותו שוק שמציע מחירים כמעט ללא תחרות, עסקים רבים מייבאים את מוצריהם משוק הייצור הסיני. עלות ייצור המוצרים הזולה של הסינים נובעת ממספר גורמים: הזמינות הענקית של חומרי הגלם, מערך תשתיות משוכלל ויעיל, רכבות וכבישים, כאשר הגורם העיקרי הוא כוח העבודה הזמין והזול באופן קיצוני ביחס לשאר המדינות היצרניות. הבעיה העיקרית הייתה באיכות של המוצר שאותו הוא מספק. הסינים חיפשו תמיד לקוחות שלא מתעניינים יתר על המידה בשרשרת הייצור, באיכות, בהתאמת החלקים למוצר. אם כן לי אין פלא שלמוצרים הרבים שיוצרו בסין הודבקה באופן אוטומטי התווית סוג ב' במקרה הטוב…

בקרת איכות בסין

ניסיונו הרב של השוק הסיני היצרני, התפתח בקשרי המסחר עם שווקי העולם והכשיר אותו לדעת לתת גם מוצרים ברמות איכות גבוהות ובסטנדרטים משורה הראשונה. אולם הסינים עדיין מחפשים לחסוך עלויות בכל דרך אפשרית כדי לשמור על מחירים נמוכים בעבור הצרכנים שלהם ולכן לא תמיד עושים את העבודה שהם באמת מסוגלים לעשות. כתשובה על התופעה הזו ומתוך הרצון לייבא מוצרי איכות. קיימים צוותים שעורכים בקרת איכות בסין על מנת לוודא שכל שרשרת הייצור של המוצר הנרכש נעשה בהתאם להוראות ולסטנדרטים שהחברה הרוכשת מציבה. חברות רבות מפעילות צוות בקרת איכות בסין, במפעל עצמו, שדואג לוודא שהיצרן עובד לפי הוראות המזמין, על מנת לוודא שהמוצר הסופי הוא מוצר איכותי ותואם להזמנה. במידה וצוות בקרת האיכות מזהה כשלים כלשהם, בשרשרת הייצור, הוא יכול לעצור את היצרן בזמן, ולדאוג לתקן אותם במפעל הייצור עצמו לפני שמבוצע המשלוח.

תפקידי בקרת איכות בסין

בקרת איכות בסין שמטרה העיקרית היא לבדוק את איכות המוצר הסיני לפני המשלוח פועלת בכמה מישורים. בדיקת טיב הייצור, ודיווח על ידי דוחות מפורטים, תמונות/הסרטת תהליך הייצור, ואפילו ביצוע, ושליחת דוגמאות לבדיקת המזמין, בטרם יאשרו לייצרן להמשיך בייצור כל הכמות. בדיקה ומעקב אחר אריזות המשלוח טיבם, איכותם וכמויות המוצר הנשלחות. לקראת המשלוח צוות בקרת האיכות יבדוק את גם את אופן העמסת המוצרים, כדי למנוע העמסת מוצרים כבדים על קלים וכדומה, ורק לבסוף לאחר עמידה קפדנית בכל הקריטריונים המשלוח יקבל אישור, המזמין יוכל לשם את ייתרת התשלום לייצרן, והמזמין יקבל דוח סופי וצילומי המכולה המועמסת, וייצא לדרכו לכיוון היעד המבוקש.

בקרת איכות בסין היא הדרך היחידה שדרכה ניתן לוודא שאכן המוצר שאותו מקבל הלקוח הוא אכן מה שהיה בכוונתו לקבל, לא "סוג ב" אלא מוצר איכותי ראוי, עם רמת גימור שיתאים למחיר המכירה שתוכנן עבורו. היבוא מסין הוא חיסכון עלויות עצום, ומאפשר לקבל מוצרים במחירים אטרקטיביים, היוצרים רווח עבור בעלי העסקים וזאת בלבד שנוקטים באמצעי הזהירות המתאימים.

תהליך בקרת איכות

בעיות שהתגלו בבקרת איכות

בקרת איכות – בעיות שהתגלו