יבוא מסין – למה זה כדאי?

מחירים זולים, הזדמניות ותערוכות בסין

עלויות הייצור בסין הן מן הנמוכות בעולם. מפעלים בסין יודעים לייצר כמעט כל מוצר במחירים זולים, אך כמובן גם לפי איכויות שונות, הכל, בהתאם להזמנת הלקוח. עלויות שכר העבודה הנמוכות ושוק מקומי תחרותי, יחד עם עובדים חרוצים ונאמנים למקום עבודתם, יוצרים כר נרחב לפעילות אנשי עסקים מישראל וממדינות המערב על מנת למצוא הזדמנויות עסקיות ולייבא בזול מוצרים תחרותיים עם מקדם רווח גבוה או לייבא מוצר חדש שעדיין לא קיים במדינה. המפעלים הסינים להוטים לשתף פעולה עם יבואנים וכל עוד היבואן משלם מראש ומזמין הזמנה גדולה, בעלי המפעל יכרכרו סביבו ויתמכו בו.

המפעלים הסינים נהנים ממדינה המייצרת את רוב חומרי הגלם בעצמה. המדינה וראשי הממשל בה מעניקים ליזמים סיניים חופש פעולה יחסית וכך יכולים בעלי מפעלים חדשים לקבל שטחים גדולים עבור המפעל עם נטל מס נמוך והטבות עידוד ממשלתיות. הוצאות הבניה הנמוכות, עלויות האנרגיה הנמוכות וכוח אדם מיומן וזול ללא דרישות רבות מביאים לכך שבעלי המפעלים זוכים ליתרון משמעותי בייצור ויכולים לייצר במחירים תחרותיים.

הזדמנויות עסקיות 

יבוא מסין אטרקטיבי לאנשי עסקים רבים המעוניינים להביא מוצר לישראל או למדינה אחרת ובהשקעה נמוכה יחסית יכולים לייבא ולמכור את המוצר בשוק המקומי עם מתח רווחים גדול. ככל שהיבואן עובד עם יצרן סיני ישירות כך הוא מרוויח יותר ולרוב יאפשר המפעל מחירים נמוכים יותר כדי לשמור על היבואן ועל הקשר המסחרי ביניהם. כמובן שיש לבדוק היטב את השוק המקומי, לבדוק את איכות המוצר ולחשב היטב את הכדאיות הכלכלית ביבוא.

במידה והחישוב מראה על כדאיות ניתן לפנות ישירות ליצרנים סיניים או להשתמש בחברות תיווך, כמונו,  היושבות באזורי הייצור בסין ודואגות ליבואן למצוא ספק אמין. באם חברות אלה מנוסות ואמינות, הם ידאגו לטיב המוצר ועמידת הספק בכל התחייבויותיו.

תערוכות בסין והונג קונג

יזמים ואנשי עסקים התרים אחרי הזדמנויות נוהגים להשתתף בתערוכות שונות כמו תערוכות אלקטרוניקה, תערוכות רהיטים, תערוכות צעצועים ועוד ויכולים להיפגש עם יצרנים סיניים רבים, לקבל דוגמאות ולבדוק את השוק המקומי. יש יבואנים המבצעים יבוא מסין ורק עם הגעת הסחורה ארצה מפיצים אותו בעוד יבואנים אחרים עובדים עם רשתות שיווק או עם סוכנויות הפצה וכך מקבלים הזמנות מראש ולא לוקחים סיכון כלכלי רב.

הוזלת עלויות ייצור

רוב החברות הגדולות מייצרות בסין בגלל שיקול כלכלי של הוזלת עלויות. במידה ובעל עסק מקבל הזמנה גדולה אך לא יכול לעמוד במחיר התחרותי הוא יכול לשקול יבוא מסין וכך להקטין משמעותית את עלויות הייצור במפעל בארץ ולהצליח לחתום על העסקה או על ההזדמנות העסקית. כיום יבוא מסין נהוג גם על ידי רוכשי בתים חדשים רבים שטסים לסין ומייבאים רהיטים, כולל ציוד ביתי מלא, מוצרי חשמל, ואבזור במחירים זולים מאוד.

עובדים במפעל בסין

סחורה מסין בארגזים

עמדת תפירה במפעל בסין

מוצרים מסין

מוצרי קידום מכירות מסין

מוצרי קידום מכירות מסין

כיסויים לטלפונים מסין

קרמיקה בסין

מוצרי קידום מכירות מסין