מלבד עסקים – מקומות שחייבים לבקר בהם בסין

בין פגישה לפגישה: בקרו במקומות ההיסטוריים של סין

סין היא כמו עולם קסום מלא אוצרות, שמסתתרים בו אינסוף מקומות תרבותיים והיסטוריים מעניינים. גם אם מטרת הנסיעות שלכם לסין היא עסקית, כדאי לכם לפנות קצת זמן ולבקר מדי פעם בכמה מהאתרים היותר מפורסמים במדינה ענקית זו.

כאנשי עסקים שעובדים באופן שוטף עם הסינים, אתם בוודאי כבר מודעים לייחודיות של מה שאנחנו מגדירים: תרבות עסקית בסין (למשל, לא לקבל מזון, משקה או מתנה מבלי שקודם כול תסרבו…), ומן הסתם גם יוצא לכם לקחת טיסות ברגע האחרון על מנת להגיע לפגישות דחופות ולא מתוכננות עם הספק או היצרן הסיני.

במקרים שכאלה, כדאי שיהיו באמתחתכם כמה הנחיות חשובות לגבי כללי ההתנהגות המצופים מכם במפגש עם אותה תרבות עסקית בסין, ורשימה של אתרים שמעניין לבקר בהם, כי אם אתם כבר בארץ סין המופלאה, למה לא לשלב גם קצת חוויות והרפתקאות בנסיעה העסקית שלכם?

סין היא כיום אחד מיעדי התיירות המבוקשים ביותר. תמצאו בה חלק מאתרי המורשת הנהדרים ביותר בעולם ואתרים אטרקטיביים שבהם תערובת תרבותית משובחת של סין המסורתית והמודרנית. כשתבקרו בהם תוכלו גם אתם להבין למה תיירים מכול רחבי העולם ממשיכים לנהור למקום מיוחד זה.

החומה הגדולה של סין

החומה הסינית מושכת אליה מיליוני מבקרים. לאחרונה, שוקמו חלקים רבים מהחומה, אבל עדיין, חלקים אחרים הם במצב רעוע למדי. חומה זו נבנתה בעיקר כדי למנוע התקפות של שושלת שיונגו (Xiongnu). היא נבנתה מחדש ברציפות ובוצעו בה עבודות תחזוקה במהלך השנים שבין המאה ה-6 לפני הספירה עד למאה ה-16. החומה משתרעת לאורך של למעלה מ-6,400 קילומטרים! ישנם אזורי עניין רבים לאורך החומה הגדולה, הנה שניים מהם:

  • Bādálǐng – זהו המקום בחומה שהכי קל להגיע אליו ואפשר גם ברכבת. לכן, אם אתם ממש לחוצים בזמן, דרך זו היא האופציה היחידה שלכם. כשתגיעו למקום תפגשו קהל עצום של תיירים, המון מוכרי מזכרות, וחומה ששופצה במהלך שנות השמונים של המאה ה-20, ולכן חסרה לה קצת אותנטיות היסטורית. ה- Bādálǐngהוא קיר פוטגני מאוד, יש בו מתקנים תיירותיים טובים (מסעדות, גישה לנכים, רכבל ועוד) וניתן להספיק לבקר בו במהלך של חצי יום בנסיעה מבייג'ינג.
  • Mùtiányù – אזור בחומה ששופץ לאחרונה וגם אליו די קל להגיע אליו מבייג'ינג. במקום רכבל ואפשרות נסיעה במזחלת. הרבה פחות אנשים בוחרים להגיע לכאן מאשר ל- Bādálǐng, כך שתתקלו בהרבה פחות אנשים.

השווקים בYIWU

על תיירות והשווקים של העיר אי-יו (YIWU) תוכלו לקרוא כאן.

העיר האסורה

עיר קיסרית זו נבנתה בין השנים 1406 ל-1420. היום, אפשר ליהנות בעיר האסורה מארמון שמשמש כמוזיאון. במקום אוספים יקרים מאוד ובעלי ערך. יש בו אוסף יפהפה של יותר מ-340,000 פריטי קרמיקה ופורצלן. במוזיאון גם כמה יצירות אומנות משובחות ועבודת ברונזה שנוצרה בתקופת שושלת שאנג. המוזיאון כולל גם יותר מ-30,000 פריטים משובצים בירקן מתקופת השושלות מינג וצ'ינג.

פסלי אבן מגולפים – Dazu Rock

אתר זה נחשב לאחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. גילופי האבן הם סדרה של כמה יצירות מעודנות בעלות משמעות דתית. פסלים מגולפים אלה נחצבו במאה ה-7 לספירה. גילופי ה-Dazu rock ממוקמים במחוז Dazu על גבעה תלולה. המקום כולל 75 אתרים ומכיל יותר מ-50,000 פסלים יפהפיים. לכול היצירות האלה יש משמעות רוחנית עמוקה והן מושפעות ממגוון של אמונות תרבותיות שונות.

ארמון הקיץ

ארמון הקיץ הוא ארמון מדהים שממוקם בבייג'ינג. גם אתר זה נמצא ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. עיצוב הנוף היפה והאדריכלות המעודנת תורמים לכך שמקום זה הפך להיות כל כך פופולארי ונערץ. ניתן להגיע למבנה מיוחד זה מכמה אזורים שונים של בייג'ינג.

הר טאי (Tai)

להר טאי יש משמעות רבה. הוא ממקום בצד הצפוני של טאי. מקום זה ידוע במיני העצים היפים שיש להם גם משמעות דתית. למרגלות הר טאי ניתן לראות את מקדש האלוהים של הר טאי, שנבנה בתקופת שושלת צ'ין.

הכתבה באדיבות צוות המומחים של חברת דיזנהאוז www.deasy.co.il