​ייצור מוצרי פלסטיק בסין מול ייצור בישראל

סין היא מעצמה כלכלית מובילה בה ניתן לייצר הכל בעלויות נמוכות ומשתלמות. עלויות הייצור בסין של מוצרי פלסטיק נמוכות במיוחד בגלל מרכיב כוח האדם, חשוב לדעת כי עלות חומרי הגלם בתעשיית הפלסטיק נקבעת לפי מחיר עולמי לכן מרכיב זה אינו משפיע משמעותית על מחיר המוצר בין אם הוא מיוצר בסין ובין אם הייצור בישראל. בנוסף, רוב הייצור בתעשיית הפלסטיקה נעשה באופן אוטומטי באמצעות מכשור מתקדם עם ראשי הזרקה, לכן לא תמיד משתלם להעתיק את קווי הייצור לסין או לייבא מוצרי פלסטיקה מסין שניתן לרכוש בארץ בעלויות פחות או יותר דומות.

ייצור מוצרים מפלסטיק – שיקולי עלות מול תועלת

ההחלטה היכן לייצר את מוצרי הפלסטיק, בארץ או בסין, כרוכה לרוב בלבטים רבים, לכן חשוב לבדוק את הנושא בהתאם לשיקולי עלות מול תועלת. במקרים מסוימים עלויות הייצור בסין אטרקטיביות יותר, בעיקר אם זקוקים לכמות גדולה של מוצרי פלסטיקה, עם זאת המרחק עצום, האיכות עשויה להיות בעייתית, ויש לשקלל במחיר גם את עלות הנסיעות לסין, בקרת איכות במפעלים בשלבי הייצור ולפני האריזה, ביטוחים, שילוח ימי, הובלה יבשתית, מכס ועלויות נוספות. לכן, כדאי לבדוק את הנושא היטב ולפרטי פרטים, במידה ועלויות הייצור נמוכות משמעותיתבהשוואה להצעת מחיר שמקבלים מיצרנים בארץ, כדאי לשקול ייצור בסין, אך יש לפנות לחברה מקצועית ואמינה המתמחה באיתור מפעלי ייצור וספקים אמינים בסין ומציעה ליווי צמוד לאורך כל שלבי הפרויקט, כולל שילוח, עמילות מכס, בקרת איכות, פיקוח על האריזה וכיוצא בזה.

מהם יתרונות הייצור של מוצרי פלסטיק בישראל?

במקרים רבים אין הבדל משמעותי בין עלויות ייצור מוצרי פלסטיק בישראל לבין עלויות הייצור בסין. כאמור, עלות חומרי הגלם בתעשיית הפלסטיקה מושפעת מתנודות במחיר העולמי, היצרן הסיני רוכש במחיר זהה פחות או יותר את הפלסטיק בדיוק כמו יצרן ישראלי. בנוסף, רוב הייצור מבוצע במכונות אוטומטיות ללא מגע יד אדם, ישנם מוצרים המחייבים גימור ידני ובסין מרכיב כוח האדם זול יותר, לכן בכמויות גדולות יש לכך השפעה, אך ברוב המקרים ניתן לקבל את המוצרים בארץ בלי כאב ראש והתמודדות מול ספקים סינים לא מוכרים או חשש מנזקים למוצרים במהלך השילוח וההובלה.

בישראל ניתן לייצר מוצרי פלסטיקה באיכות גבוהה ובהתאמה מושלמת לתקנים המחייבים בארץ ובעולם, ניתן לפקח באופן אישי על הליך הייצור ללא צורך בטיסות ארוכות ומתישות והתמודדות עם תרבות ושפה לא מוכרת. כמו כן, ניתן לשלם בשקלים ללא צורך העברות מט"ח המחייבות עמלות גבוהות ופערים של המרת מטבעות.

מהם יתרונות הייצור בסין?

ישנם מקרים בהם ייצור מוצרי פלסטיק בסין עדיף על פני הייצור בישראל, בעיקר במוצרים ובפרויקטים המחייבים טכנולוגיה שלא קיימת בארץ. כאשר יש לייצר פריטים הדורשים הרכבה ידנית מרובה, ללא ספק הכף נוטה לטובת הייצור בסין בשל עלויות כוח האדם. ראוי לציין כי מפעלי הייצור בסין עברו שינויים רבים בשנים האחרונות בגלל הדרישה למוצרים באיכות גבוהה יותר, בתעשיית הפלסטיק מייצרים את רוב המוצרים במכשור אוטומטי בהיקפים גדולים, וכיום ניתן לאתר ספקים אמינים ואיכותיים.

מסקנה

ייצור מוצרי פלסטיק בסין משתלם במקרים מסוימים, כל עוד מקפידים על בחירת ספק אמין ומנהלים את הפרויקט בעזרת חברה מקצועית המתמחה בנושא. יש לבדוק את הנושא לפי שיקולי עלות ותועלת, כך ניתן לקבל החלטה נכונה ומשתלמת כלכלית.

חברת SW-Trade מתמחה ומספקת את כל פתרונות הייצור והיבוא מסין. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שלב בתהליך ובכל שאלה – צרו קשר!