ייצור בסין כל מה שצריך לדעת

עלויות הייצור הגבוהות בארץ גרמו לכך שבעלי עסקים ויזמים רבים החלו לשתף פעולה עם ספקים סיניים אמיניים, ולהעביר את קווי הייצור למדינה רחבת הידיים. סין נחשבת למעצמה כלכלית מובילה, עלויות הייצור בה הן מהנמוכות ביותר בעולם, לאורך השנים החלו תאגידים בינלאומיים רבים להעתיק את המפעלים לסין כדי לחסוך עלויות ולשפר את נושא הרווחיות. גם ישראלים רבים החלו לחפש פתרונות ייצור בסין כדי להגדיל את הרווחיות ולקצץ בהוצאות העסק, עם זאת חשוב לקבל עזרה מקצועית מחברה המתמחה בנושא כדי לאתר יצרנים אמינים בסין, וכדי לקבל שירות מקיף הכולל בין השאר בקרת איכות במפעלי הייצור, פתרונות לוגיסטיקה ושירותי יצוא מלאים הכוללים משלוח ועמילות מכס.

שלבים חשובים לתחילת ייצור מוצרים בסין

יזם או בעל עסק המעוניין להתחיל לייצר מוצרים שונים בסין חייב להכין תכנית פעולה מפורטת הכוללת אפיון מוצר ופירוט דרישות מיוחדות, לרבות תו תקן, לוחות זמנים, חומרי גלם, טכניקות ייצור ועלויות. לאחר אפיון מדויק של הצרכים והדרישות הספציפיות ניתן לאתר מפעלי ייצור בסין העומדים בדרישות השונות. חשוב לבצע פיילוט ראשוני כדי לבדוק את איכות המוצרים ולוודא כי המפעל מסוגל לעמוד בדרישות היבואן הישראלי. מומלץ לבקר במפעלי הייצור כדי להתרשם מהם, לנהל מו"מ יעיל ואפקטיבי, וחשוב לבקר מספר פעמים במהלך הייצור כדי לערוך בקרת איכות, במיוחד בסיום העבודה כדי לוודא כי הפריטים יוצרו באיכות גבוהה ובהתאם לדרישות, וכי האריזה מקצועית.

ראוי לציין כי בחירת יצרנים בסין אינה עניין של מה בכך, יש במדינה אזורי תעשייה רבים, לכן כדאי להפקיד את מלאכת איתור הספקים בידי חברה מקצועית המתמחה בשירותי יבוא מסין, בבדיקת הצעות מחיר והשוואת עלויות ייצור, במשלוחים לישראל וליעדים אחרים, ובניהול בדיקות איכות במהלך הייצור.

בנוסף, לפני שמתחילים לייצר במפעלים שונים בסין כדאי להשתתף בתערוכות מקצועיות בהן ניתן לפגוש ספקים סיניים מקצועיים, להתרשם מאיכות המוצרים שלהם, ולנהל מו"מ על מנת לחתום חוזה עבודה חד פעמי או ארוך טווח.

ייצור בסין – טיפים ליבואן הישראלי

כאמור, חברות ויזמים רבים מישראל מעוניינים לקצץ עלויות ולייצר בסין מוצרים איכותיים למכירה בשווקים בינלאומיים ובישראל. ייצור בסין מאפשר ליזם לחסוך עלויות גבוהות ולהגדיל את הרווחיות באופן משמעותי, עם זאת יש לזכור כי המדינה רחוקה ולא ניתן בשלט רחוק לפקח על הייצור ולבצע בקרת איכות. לכן, חשוב לשכור את שירותיה המקצועיים של חברה המתמחה בתחום זה, צוות החברה מלווה את החברה הישראלית לכל אורך שלבי הייצור, משלב איסוף הצעות מחיר ובחירת ספקים בסין, דרך בקרת איכות במהלך היצור במפעלים וכלה במשלוח ימי או אווירי, ובשחרור מהמכס בישראל.

בנוסף, כדאי לבחור חברה מקצועית בעלת משרדים בארץ ובסין המציעה צוות מקצועי עם מתורגמנים ואנשי מקצוע מנוסים. חברה מקצועית מספקת שירותי סוכן יצוא, השירות כולל ניהול הזמנות, טיפול מול רשויות המס וגורמים רלוונטיים נוספים בסין ובישראל, והובלה לבית הלקוח.

לקריאת מאמרים נוספים בנושא ייצור בסין כנסו לכאן: