ערי המסחר העיקריות בסין

בשנים האחרונות כולם מדברים על יבוא מוצרים שונים מסין, בעיקר בגלל העלויות המשתלמות והחיסכון הכספי. סין היא מדינה עצומה בגודלה, יש בה מספר ערי מסחר ואזורי תעשייה מובילים, לכן איתור ספקים ומשווקים אינו דבר של מה בכך, וחשוב להכיר את ערי המסחר המרכזיות מאחר ובכל אזור מתמחים בדרך כלל בייצור פריטים אחרים.

חשוב לציין כי בעשור האחרון חלו תמורות משמעותיות ואדירות בזירת המסחר בסין, הממשלה הקימה ערי מסחר חדשות הכוללות גם מגורים לעובדים הרבים, והמדינה הקצתה משאבים רבים לשיפור הסחר הבינלאומי וגם חלו תמורות ברגולציה ובביורוקרטיה.

אגב, יבואנים מישראל, לרוב בתחילת דרכם, נוטים לעשות טעויות העולות להם כסף רב בגלל חוסר הכרות עם שיטת ותרבות המסחר בסין, בחירת יצרנים במיקומים רחוקים הכרוכה בעלויות שינוע יקרות המשפיעות על הרווח ועוד. לכן, מומלץ לייבא מסין רק בעזרת חברה מקצועית המתמחה בכך, ועדיף לבחור חברה בעלת נציגויות בערי המסחר המרכזיות בסין.

איוו – עיר המסחר הבינלאומית

העיר איוו (YIWU) מוכרת לרוב היבואנים, ובעיקר ליבואנים הקטנים בארץ. בעיר זו מרוכזים יצרנים קטנים, בינוניים וגדולים המתמחים בייצור כמויות קטנות של מגוון מוצרים ופריטים. היצרנים המקומיים מקבלים גם הזמנות קטנות – אחת הבעיות העיקריות של יבואנים ישראלים כיוון שרוב מפעלי הייצור בסין דורשים הזמנה גדולה ולא מוכנים לייצר הזמנות קטנות.
עד לפני מספר שנים היצרנים בעיר איוו היו ידועים במחירים הזולים אך גם באיכות הירודה ובקושי לספק את המוצרים בזמן. לאחר רפורמות שונות בסין כעת המצב השתפר באופן משמעותי, ועבור יבואנים קטנים מפעלי הייצור ומרכזי המסחר בעיר מהווים פתרון מצוין ומשתלם כלכלית. עיקר היבוא מהעיר איוו מתמקד במוצרים הבאים: אביזרי אופנה, תיקים, כלי עבודה, מוצרי טקסטיל, קוסמטיקה, תכשיטים, מוצרי אופנה לחורף, צעצועים, מטריות ועוד.

עיר האלקטרוניקה – Guangzhou

העירGuangzhou ידועה לכל חובבי ויבואני האלקטרוניקה ומוצרי החשמל, זו עיר מסחר ענקית ומרכזית בסין בה ניתן לרכוש שלל מוצרי חשמל ואלקטרוניקה באיכות טובה ובמחירים זולים ומפתיעים.

שנז׳ן

העיר שנז'ן ממוקמת בדרום סין, בלב מחוז גואנגדונג ובסמוך לגבול עם הונג קונג. העיר נחשבת כיום לאחד ממרכזי תעשיית ההייטק הגדולים בעולם, באזורי התעשייה ישנם מפעלי ייצור מתקדמים יחסית למוצרי אלקטרוניקה, בחלקם מייצרים פריטים שונים למותגים בינלאומיים מובילים ולחברות ענק כמו אפל, קודאק, סמסונג ועוד.

כמו כן, בין ערי המסחר הבולטות ביותר בסין ניתן למצוא את שנגחאי ובייגיינג, בערים הגדולות יש נציגויות של מפעלי ייצור מובילים ובסמוך לערים יש אזורי סחר ותעשייה, לרבות תעשיות עתירות ידע. חשוב לדעת כי בעשור האחרון הוקמו אזורי סחר חופשי ואזורי תעשייה נוספים ברחבי המדינה, לכן יבוא מסין הפך למורכב יותר, בעיקר בגלל הקושי לאתר יצרנים איכותיים ואמינים, לחשב עלויות שינוע והובלה יבשתית ועוד. בעזרת חברה המתמחה ביבוא מסין ניתן לאתר יצרנים מקומיים ואיכותיים, לפקח על שלבי הייצור ולנהל את היבוא והשינוע של הסחורה על ידי צוות מנוסה.