יבוא שטיחים מסין –למה זה כדאי?

ברוב הבתים בישראל ניתן למצוא לפחות שטיח אחד, בדרך כלל בסלון, אך בחדרי שינה ובחדרי ילדים נהוג להניח שטיח איכותי בעיצוב מרהיב כדי לשדרג את עיצוב החדר וליהנות מאווירה ביתית ומאפשרות ללכת יחפים בחורף. יש מגוון מוצרים שניתן לרכוש בארץ, עם זאת כדאי לדעת כי ישנה גם אפשרות להוזיל עלויות באמצעות יבוא מרבדים מספקים אמינים בסין. עם זאת, חשוב לבחור בקפידה את החברה ממנה מייבאים את השטיח, בין אם מתכננים לרכוש שטיחי שאגי, אתניים, טלאים, מודרניים, עור, זיגלר ודגמים אחרים.

חוסכים פערי תיווך

בשנים האחרונות החלו ישראלים רבים לייבא את תכולת הבית מסין בגלל המחירים המשתלמים והאטרקטיביים, אך גם בגלל יתרונות חשובים נוספים כמו היצע כמעט אינסופי של רהיטים ופריטים לעיצוב הבית, איכות טובה והאפשרות לחסוך עשרות אלפי שקלים. אגב, כאשר טסים לסין על מנת לייבא פריטי עיצוב ורהיטים לבית אפשר לרכוש גם מוצרי חשמל, חומרי גלם לעבודות גמר בבית, גופי תאורה, מוצרי טקסטיל שונים כמו וילונות, מגבות ובדים לריפוד, כלים סניטריים איכותיים בשלל עיצובים מרהיבים (כיור, אמבטיה, מקלחון, ברזים וכדומה), ושלל פריטים נוספים.

האם כדאי לייבא שטיח מסין?

בסין יש מאות מפעלים לייצור שטיחים, ביניהם מפעלים מתקדמים העומדים בכל התקנים הנדרשים, חלקם מתמחים בייצור מבחר דגמים בעבודת יד, מפעלי ייצור אחרים מציעים דגמים מודרניים בשלל גדלים ועיצובים ומחומרי גלם שונים כמו צמר כבשים או טלה, ויש גם דגמים העשויים מחומרים טבעיים אחרים. כאשר מחפשים שטיח זול אפשר להתמקד בבחירת מוצר העשוי כותנה, בדים סינתטיים, קש וחומרים אחרים.

כדאי לדעת כי סין נחשבת לאחת המעצמות המובילות בתחום ייצור השטיחים, יש במדינה הענקית בתי מלאכה המקפידים על מסורות עתיקות יומין לייצור מרבדים, בדיוק כמו המפעלים המסורתיים במדינות כמו איראן, טורקיה, אפגניסטן ופקיסטן. לכן, אם מעוניינים לחסוך פערי תיווך ולחסוך עלויות בעיצוב הבית אפשר לטוס לסין, לבקר במפעלי ייצור ובבתי מלאכה מסורתיים, וכך ניתן לרכוש דגמים שונים של מרבדים בעבודת יד. עם זאת, לרוב האנשים אין את הידע כיצד לרכוש שטיח איכותי בעבודת יד לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולייבא רק בעזרת מומחים לנושא.

ישנם שני סוגי שטיח עיקריים בעבודת יד, שטיחי קילים באריגת שתי וערב ושטיחי קשירה. כיום יש מגוון דגמים שניתן לרכוש במפעלי ייצור גדולים בהם המכונות התעשייתיות החליפו את אנשי המקצוע. כאשר מעוניינים בשטיח פשוט אפשר לאתר מפעלי ייצור איכותיים ואמינים המציעים מגוון גדול של דגמים תעשייתיים מחומרי גלם פשוטים יותר, דגמים אלה מתאימים לחדרי ילדים, לחדרי שינה וגם לסלון, בעוד שטיח בעבודת יד נחשב לפריט אמנותי יקר ערך, ולכן מחירו בהתאם, גם בסין.

לסיכום, אפשר לייבא שטיח לבית מסין, אך חשוב לעשות שיעורי בית ומומלץ לייבא את הפריט רק בעזרת מומחים ליבוא הדואגים לכל הלוגיסטיקה ועמילות המכס, לרוב עסקה זו משתלמת כאשר מתכננים לייבא מגוון פריטים לעיצוב הבית.