יבוא מהמזרח הרחוק לאחר הקורונה

נגיף הקורונה החל את דרכו בסין ומאז התפשט במהירות כמעט בכל העולם, כולל במדינת ישראל שרק לאחרונה סיימה את תקופת הסגר השני. תקופת הקורונה משפיעה על כל המדינות ועל הכלכלה המקומית והעולמית, וניתן לראות את השפעת הנגיף גם בהיקפי המסחר מהמזרח הרחוק, ובמיוחד מסין.
שווקים רבים נפגעו כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה, כאשר הקורונה גרמה לפגיעה הן בקרב היצרנים ומפעלי התעשייה במזרח הרחוק והן בקרב היבואנים והצרכנים הסופיים. בגלל הקורונה והמגבלות השונות של משרדי הבריאות בכל מדינה נסגרו השמיים, במדינות רבות התושבים נאלצו להקפיד על סגר ממושך, רבים פוטרו או יצאו לחל"ת, וגם הפחד מהנגיף גרם לפגיעה בהיקפי המסחר והייצור במזרח הרחוק.

הנגיף שהגיע מסין משפיע על הכיס שלנו בישראל

כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה מפעלי ייצור רבים נסגרו לתקופה ממושכת, חלק מהעסקים לא שרדו את הנזק הכלכלי, והקורונה גרמה גם לבעיות ולקשיי שינוע של סחורה. ישנם שווקים שנפגעו לתקופה ארוכה, למשל יבוא דגים מסין, בעוד שווקים אחרים מתחילים להתאושש, למשל תחום הביגוד והאופנה, מוצרי חשמל לבית, כלי בית, כלי עבודה, מוצרי פרסום וקידום מכירות שעסקים רבים רוכשים בתקופה האחרונה כדי להשיג לקוחות חדשים ולשרוד את התקופה המאתגרת ועוד.

כדאי לדעת כי רוב רשתות האופנה עדכנו לאחרונה כי בגלל משבר הקורונה וסגירת מפעלי הייצור בסין ובשאר ארצות המזרח הרחוק, צפויה פגיעה משמעותית בפעילותן, אך בשבועות האחרונים החלו הרשתות להודיע על התאוששות מסוימת וחזרה לפעילות כמעט שגרתית. יש רשתות אופנה שהחלו לייצר את הבגדים ושאר הפריטים שהן מוכרות באמצעות מפעלי טקסטיל בטורקיה, ירדן ואפילו בישראל, אך גם הסינים חוזרים לפעילות אך בטווח הארוך צפויה פגיעה בפעילות העסקית של רשתות האופנה עקב הפסקת הייצור ובעיות המשלוחים.

יבוא מוצרים מסין בתקופת הקורונה

חברות ויבואנים בישראל ממשיכים לייבא שלל פרטים מהמזרח הרחוק ובעיקר מסין, ובתקופת הקורונה המאתגרת עליהם לחפש יצרנים ומשווקים חדשים ואמינים, להעתיק קווי ומפעלי ייצור, לעבוד עם קבלני משנה ולהיעזר במומחים ליבוא מסין ומהמזרח הרחוק.

בתקופה האחרונה חלה התאוששות מסוימת וניתן לבצע יבוא טקסטיל מסין, יש גם אפשרות לבצע יבוא מוצרי פרסום מסין ומגוון מוצרים אחרים. בגלל מורכבות התקופה ובעיות שצצו עקב השפעת הקורונה כדאי לייבא מוצרי פרסום וטקסטיל רק בעזרת חברה בעלת שלוחות בסין, ובעזרת צוות מקצועי מנוסה ויעיל שמבצע בקרת איכות, מו"מ ואיתור ספקים אמינים, ניהול המשלוח לישראל, עמילות מכס ועוד.

יבוא טקסטיל מסין נחשב למורכב מאוד בתקופה האחרונה, ובעזרת צוות מקומי מיומן אפשר למצוא קבלני משנה שמסוגלים לייצר את פריטי האופנה והטקסטיל לרשתות השונות בארץ. זו תקופה מאתגרת המחייבת ידע וניסיון כדי להתמודד בהצלחה עם המציאות החדשה, עם מגבלות הקורונה המשפיעות על עסקים ועם הביורוקרטיה המתישה.

חברות ורשתות מובילות בישראל החלו לשלוח נציגים למזרח הרחוק ולמדינות נוספות כדי לאתר ספקים חדשים ולבחון אפשרויות ייצור נוספות. עם זאת, שליחת נציגים לסין נחשבת לבעייתית בגלל חובת הבידוד והקושי להתנייד במדינה לא מוכרת. זו הסיבה מדוע עדיף לבחור חברת המתמחה בניהול יבוא מסחרי מסין, ובעזרת החברה אפשר להבטיח את המשך הייצור, לבצע ביקורת ואבטחת איכות במפעלים בשלבים שונים ולנהל את המשלוחים במקצועיות כדי למנוע פגיעה כלכלית בפעילות העסקים בישראל.