יבוא טקסטיל – 10 טיפים חשובים

יבוא מוצרי טקסטיל מסין מחייב הכרות עם התרבות העסקים, ניסיון עשיר, ידע בנושאי ייצור, אריזה, שילוח, עמילות מכס ומימון, ורצוי לנהל את היבוא בעזרת אנשי מקצוע מיומנים. אם החלטתם לבצע יבוא טקסטיל מסין אנחנו בחברת SW TRADE נשמח לסייע לכם בעזרת הצוות המנוסה במשרדי החברה בישראל ובסין. הכנו עבורכם טיפים חשובים ליבוא טקסטיל מסין שיסייעו לכם לנהל את היבוא בצורה נכונה וחכמה.

1. מועד ביצוע תשלום

היצרן הסיני מעוניין לקבל תשלום מראש, גם בהזמנות גדולות, אך אתם כיבואנים מעוניינים לדחות את התשלום ככל האפשר כדי למזער סיכונים ולהקטין עלויות מימון. הבנקים מציעים פתרונות מימון שונים ליבואנים, ובמסגרת המו"מ עם היצרן הסיני חשוב לקבוע את תנאי התשלום ולעמוד בהם.

2. אחריות על הסחורה

מומלץ לדאוג לביטוח הולם על הסחורה שאתם מייבאים, במקרים מסוימים ניתן לדרוש מהיצרן הסיני להציע אחריות על הסחורה עד שהיא מגיע למחסן של העסק שלכם בישראל, אך היצרן הסיני יעדיף להעניק אחריות על מוצרי הטקסטיל עד יציאת הקרטונים מהמפעל שלו.

3. לחתום על חוזה מפורט

חשוב לחתום הסכם מפורט ומחייב השומר על האינטרסים שלכם. בחוזה כדאי לכלול פירוט על טיב הסחורה, לו"ז לייצור ולשילוח, אחריות על המוצרים, הובלה, כמויות, מחיר שנקבע מראש, תנאי תשלום ועוד.

4. הגנה על המטבע

חשוב לבחור היטב את הבנק וכדאי להיעזר בחדר העסקאות של הבנק כדי להגן על תזרים המזומנים של העסק ולהימנע ממקרים בהם לפתע המטבע קופץ מעלה ואז עסקת היבוא מתייקרת משמעותית.

5. איתור יצרנים וספקים

יבוא טקסטיל מסין מחייב אתכם לאתר ספקים ויצרנים איכותיים ואמינים, זו משימה מורכבת בגלל גודלה של המדינה לכן כדאי להיעזר בנציגי השירות המנוסים של חברת SW TRADE. הצוות המקומי שלנו בסין מאתר במיומנות ספקים אמינים ובהתאם לצורך אפשר לתאם סיור בין יצרנים וספקים יחד אתכם.

6. בקרת איכות

לפני שאתם מזמינים כמות גדולה של מוצרי טקסטיל מסין מומלץ לבקש מהיצרן מספר דוגמאות, גם אם עליכם לשלם עליהן. בעזרת הצוות שלנו בסין תוכלו לישון בשקט בלילה מאחר ואנחנו נבצע בקרת איכות בשלבי הייצור השונים כדי לוודא שמוצרי הטקסטיל שהזמנתם יגיעו בהתאם לפירוט ההזמנה ובאיכות המתאימה, כמובן בהתאמה לתקנים המחייבים בישראל.

7. בדיקת כדאיות כלכלית

אמנם מוצרי הטקסטיל בסין זולים ברובם אך לא תמיד כדאי לייבא, במיוחד אם אתם זקוקים לכמות קטנה. יש אזורי מסחר בסין המתמחים בהזמנות קטנות של מוצרי טקסטיל, אנחנו נסייע לכם לבחור את הספק האיכותי, האמין והמקצועי ביותר.

8. ניהול המשלוח

שילוח מוצרי טקסטיל אינו דבר של מה בכך, לכן כדאי להשאיר את הנושא למומחים שלנו, אנחנו נטפל בשילוח מפתח המפעל בסין ועד לפתח העסק שלכם בארץ.

9. ניהול היבוא בעזרתנו

מומלץ להיעזר בשירותים המקצועיים שלנו כדי להימנע מבעיות, עיכובים ותשלומים מיותרים. אנו מספקים מעטפת שירותים רחבה ומקיפה לבואן.

10. תוויות

מוצרי טקסטיל חייבים להגיע עם תוויות בהתאם לתקנות המחייבות בארץ, יש לדרוש מהיצרן הסיני להדפיס את התוויות ולהצמיד אותן למוצרי הטקסטיל כפי שנדרש בחוק הישראלי.