ייצור ויבוא טקסטיל מסין – מה חשוב לדעת

רוב הבגדים שאנו לובשים כיום מיוצרים בסין, גם כאשר אנו קונים מותגים. סין נחשבת כמעצמה מובילה בתעשיית הטקסטיל, יש בה אזורי תעשייה עצומים בגודלם בהם יצרנים רבים המתמחים בבגדים, תיקים, חולצות, מכנסיים, שמלות, מעילים, הלבשה תחתונה ועוד. ישראלים רבים מייבאים מסין בגדים, אך יש לחלק את התחום לשניים כיוון שיש הרוכשים מדי פעם פריט לבוש זה או אחר לשימוש עצמי, ויש יבואנים החותמים על הסכמי ייצור עם מפעלים מקומיים בסין, הם מייבאים כמויות גדולות של פרטי לבוש ואופנה, ולרוב הם נעזרים בחברה ישראלית בעלת סניפים ומשרדים בסין כדי לנהל את הייצור והיבוא במקצועיות וללא עיכובים מיותרים.

יבוא טקסטיל מסין במטרה למכור את פרטי הלבוש בחנויות בישראל, או ביעד אחר, אינו דבר של מה בכך. זהו תהליך מורכב בו משתתפים מספר גורמים מקצועיים, יש לקבל היתרים מגופים רשמיים כדי לייבא לישראל בגדים, וחשוב לדעת כי יש מגבלות שונות, מכסים ועלויות נלוות הכרוכות בייבוא בגדים מסוגים שונים המיוצרים בסין. בנוסף, איכות הייצור עלולה להיות בעייתית, לכן היבואן חייב לדאוג לבקרת איכות בשלבי הייצור השונים, זו אחת הסיבות למה חשוב להיעזר בחברה מקצועית המתמחה באיתור ספקים וביבוא מסין.

יבוא טקסטיל מסין – איתור יצרנים בסין

השלב הראשון לייצור וליבוא בגדים מתחיל בחיפוש ואיתור ספקים סיניים איכותיים ואמינים. סין מדינה עצומה בגודלה לכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מנוסים כדי לאתר יצרנים מקומיים עליהם ניתן לסמוך מבחינת איכות הייצור, לוחות זמנים, אריזה מקצועית ועוד. רוב היבואנים בישראל נוהגים לטוס לסין אחת לכמה חודשים כדי לבקר במפעלים, לחפש יצרנים חדשים, לשאוב רעיונות ולהעמיק את הקשרים העסקיים.
כדי לנצל את הנסיעה היטב יש לתכנן אותה מראש, ובעזרת צוות מקצועי של חברת יבוא מסין ניתן לתכנן עבור היבואן מסלול מפורט עם פגישות מתוכננות, ביקור בתערוכות רלוונטיות ועוד.

בקרת איכות וסימון המוצרים

לאחר איתור ספקים כדאי לבצע הזמנה קטנה כדי לבחון את איכות הייצור של הספק הסיני ואת רמת השירות שלו. לאחר חתימה חוזה ותשלום מקדמה חשוב לפקח על שלבי הייצור במפעלים כדי לאתר תקלות בזמן. כמו כן, חשוב לפקח על היצרן בזמן אריזת הבגדים לפני שילוחם ארצה כיוון שהחוק בישראל מחייב סימון בגדים עם תגיות בעברית.

שילוח ושחרור ממכס

בסיום שלב הייצור של הבגדים בסין יש להזמין חברת הובלות כדי לשנע את הסחורה לנמל, ובעזרת עמיל מכס מקומי וחברת שילוח בינלאומית שולחים את הבגדים במכולות, יש גם אפשרות לייבא כמות קטנה של בגדים ולהטיס אותם. כאשר הסחורה מגיעה לישראל יש לשחרר אותה מהמכס, לקבל אישורים נדרשים ורק אז ניתן להוביל את הסחורה לחנויות ולמכור או הבגדים.

בעזרת חברה מקצועית אפשר לחסוך עלויות ייצור בסין, לייבא בגדים באיכות גבוהה וליהנות משירות מלא המאפשר ליבואן להתרכז בעבודתו השוטפת, בעוד צוות מקצועי מטפל בכל שלבי הייצור ויבוא הסחורה.