יבוא מסין בצל הקורונה

בצל משבר הקורונה הפוקד בימים אלו את ישראל ורחבי העולם, רבים בארץ תוהים האם ניתן עדיין לייבא סחורה מסין. נגיף Covid-19 התפרץ במחוז חוביי שבמרכז סין ומשם התפשט במהירות לחלקים נרחבים בעולם. רק לאחרונה הצליחו הסינים להשתלט על הנגיף שמאיים על כלכלות כל העולם, מפעלי הייצור נפתחו מחדש והעובדים החלו לשוב למקום עבודתם, אך עליהם להקפיד על הנחיות חדשות העשויות לעכב את זמני הייצור.

לכן, באופן כללי, ניתן לייבא מסין סחורה בכמות קטנה או גדולה, אך בגלל משבר הקורונה כדאי להיעזר בנציגי חברה ישראלית המתמחה ביבוא מסין כדי למזער סיכונים, לבצע בדיקות מקיפות במהלך הייצור ולדאוג לשינוע ימי או אווירי כדי להבטיח שהסחורה תגיע בזמן.

האם יש הגבלות על יבוא מסין?

לאחר שמפעלי הייצור בסין כמעט והושבתו כליל מיד עם פרוץ משבר הקורונה, כעת העבודה חוזרת לשגרה, אך עדיין יש מגבלות שונות למי שמעוניין לייבא סחורה ומוצרים שונים מסין. הממשלה הסינית הסבה מפעלי ייצור רבים לצורך ייצור מסכות, ציוד רפואי ומוצרי חיטוי שונים, כמו כן הממשל הסיני פרסם הנחיות לגבי כללי העבודה בצל משבר הקורונה, למשל עבודה עם מסכות, שטיפת ידיים באופן תכוף, חיטוי יסודי של משטחים ועוד.

לכן, אם מבצעים הזמנות גדולות מהמפעלים בסין כדאי לקחת בחשבון עיכובים בהגעת הסחורה. מעבר לעיכובים בקווי הייצור יש קשיים גם בנושא השינוע מאחר ותנועת המטוסים לסין וממנה פסקה כמעט לחלוטין ורק בימים האחרונים החלו להתחדש טיסות רגילות של נוסעים, מעבר לטיסות הרגילות של מטוסי התובלה.

מהם הסיכונים העומדים בפני מי שמייבא מסין?

אמנם שיא משבר הקורונה ברחבי הסין כנראה נמצא מאחור, לכן הסינים פרסמו הנחיות חדשות לגבי שחרור מהסגר ההמוני במחוזות גדולים בהם היו התפרצויות משמעותיות של נגיף ה-Covid-19. עם זאת, יש הטוענים כי גל התפרצויות חדש עומד לשטוף את סין ואת שאר רחבי העולם, לכן כל הזמנה כרוכה בסיכונים, מעבר לסיכונים הרגילים כאשר מייבאים מספקים סינים.

הסיכונים הם רבים אך אפשר למזער חלק גדול מהם, כמו כן יש להתייחס להשפעת משבר הקורונה על הכלכלה בישראל ובאשר העולם כדי לחשב האם כדאי לבצע את היבוא מסין, וחשוב להתייחס לנושא השינוע בגלל העיכובים הקיימים.

אפשר לבצע יבוא מסין באופן רגיל כמעט, אך יותר מאי פעם כדאי להיעזר באנשי מקצוע מיומנים כדי לברר פרטים ומידע על הספק או המפעל, ועל מנת לבצע בדיקות ובקרת איכות בשלבי הייצור השונים, לרבות בשלב האריזה. צוות מקומי של חברה המתמחה ביבוא מסין יכול לסייע לכם גם בניהול מו"מ עם הספק, בהובלה יבשתית משער המפעל לנמל התעופה או לנמל ימי, בענייני מכס בסין וכמובן בשינוע הסחורה בצורה המהירה והחסכונית ביותר. אין לקחת סיכונים מיותרים וכדאי לנהל את ההזמנה בעזרת חברה מקצועית, במיוחד בצל משבר הקורונה.