יבוא אופניים חשמליים מסין – האם מותר ולמי כדאי?

מעוניין לייבא מסין אופניים חשמליים? האם כדאי לייבא אופניים חשמליים מסין לשימוש פרטי או שהיבוא משתלם רק למי שמתכנן יבוא גדול? איך להתחיל לייבא אופניים חשמליים מסין והאם אפשר לעשות זאת לבד או שעדיף לפנות לחברה מקצועית המתמחה ביבוא מסין?
ובכן, שוק האופניים החשמליים בישראל הולך ומתפתח במהירות, זהו שוק יחסית פרוץ עם מתחרים רבים, ביניהם יבואנים גדולים המשווקים אופניים חשמליים מתוצרת מותגים מוכרים ואמינים ויבואנים קטנים המציעים אופניים חשמליים לא ממותגים במחירים זולים יותר. הליך היבוא של אופניים חשמליים מסין אינו פשוט, מעבר לאיתור ספק סיני אמין יש לדאוג להליך היבוא הנחשב למורכב, וחשוב לזכור כי חלו בתקופה האחרונה לא מעט שינויים בתקנות משרד התחבורה ובצו היבוא החופשי בנושא יבוא אופניים חשמליים לישראל. לכן, נדרשת בדיקה של המוצר במכון התקנים הישראלי, ויש לקבל אישור ליבוא הדגם הספציפי.

יבוא טובין מסוג אופניים חשמליים

עוד לפני שאתה טס לסין כדי לאתר יצרנים ומשווקים מקצועיים ואמינים של אופניים חשמליים, עליך לבדוק מהן התקנות המחייבות ביבוא טובין מסוג זה. לאור השינויים האחרונים שחלו בתקינה ובצו יבוא חופשי, יש לקבל אישור ת"ר לטובין המיובאים.
כדי לאשר יבוא של אופניים חשמליים, הנקראים בתקנות אופניים עם מנוע עזר חשמלי, ישנם שלושה מסלולים עיקריים:

  • בדיקת הדגם של האופניים החשמליים שברצונך לייבא במעבדות מת"י (מכון התקנים הישראלי).
  • אישור הדגם של האופניים החשמליים במסגרת הסכם הכרה הדדית עם מעבדה מוכרת.
  • יבואן שני לדגם מאושר.

לצורך הבדיקה במעבדות מכון התקנים הישראלי יש להביא למעבדה מסמכים שונים כגון: קטלוג מוצר מפורט מהיצרן, חוברת הוראות הפעלה ובטיחות (בעברית) בהתאם לדרישות המפורטות בתקן הישראלי ת"י 15194, סכמה חשמלית הכוללת שרטוט מדויק של החיבורים ורכיבי המערכת החשמלית של האופניים, מפרט טכני הכולל פירוט של הרכיבים העיקריים באופניים החשמליים (סוללה, מטען, חיישנים, הספק, מחברים ועוד), מסמך גליון בטיחות על הסוללה של האופניים, תצהיר יבואן לבדיקת התעייפות, וחשוב להביא למעבדה גם תעודה ודוח בדיקה מקצועי של הסוללה ממעבדה מוסמכת לתקן 17025 ISO/IEC.
יש עלויות שונות לקבלת האישורים הנדרשים ליבוא, לכן אם מתכננים לייבא רק פריט אחד לשימוש אישי, כדאי לבדוק האם הביורוקרטיה מסביב מצדיקה את היבוא האישי, וכדאי לדעת כי בדרך כלל מעכבים משלוחים של אופניים חשמליים מסין לצורך בדיקת האישורים ולענייני מכס.

יבוא אופניים חשמליים מסין בעזרת חברת S.W

יבוא מסין אינו דבר של מה בכך, זהו הליך יחסית מורכב המחייב ניסיון רב, ידע מקצועי ושליטה בנושאים כמו איתור ספקים בסין, עמילות מכס, שילוח ימי ואווירי ועוד. לכן, אם החלטת לייבא אופניים חשמליים כדאי לפנות לחברת S.W המתמחה ביבוא מסחרי ואישי מסין, צוות החברה ילווה אותך לאורך כל הדרך ויסייע לך לאתר יצרנים סיניים אמינים ומקצועיים המסוגלים לייצר אופניים וסוללות העומדים בתקנים המחייבים, לנהל מו"מ יעיל, לפקח על הייצור והאריזה ולדאוג לשילוח, לשחרור מהמכס ולהובלה יבשתית לפתח ביתך.