יבוא מסין – אלו הטעויות הנפוצות מהן כדאי להימנע

כל אדם המייבא באופן מסחרי מסין חווה על בשרו לא מעט קשיים ועליו להתמודד עם אתגרים רבים עד הגעת הסחורה לישראל ושחרור המטען מהמכס. היקפי היבוא המסחרי מסין הולכים וגדלים משנה לשנה, יבואנים חדשים נכנסים לתחום ומייבאים מכל הבא ליד, החל ממוצרי טקסטיל ועד חומרי גלם לבנייה, רהיטים, מוצרי אלקטרוניקה וכיוצא בזה.

יבואנים רבים מבצעים טעויות יחסית נפוצות, הטעויות עלולות לגרום ליבואן הפסדים כספיים קשים, פגיעה קשה במוניטין החברה, נטישת לקוחות בגלל סחורה לא איכותית או אספקה לא בזמן, עלויות בלתי צפויות בגלל חוסר ידע והבנה ביבוא מסחרי, למשל חובת סימון פרטי ביגוד ותקנים מחייבים שונים. מרוב הבעיות אפשר להימנע מראש אם מבצעים את היבוא בעזרת חברת מקצועית ואמינה המתמחה ביבוא מסין, באיתור ספקים אמינים, בבקרת איכות במפעלי הייצור, בשילוח ימי ואווירה, בהובלה יבשתית ובעמילות מכס.

הזמנת סחורה בלי לבקר במפעלי הייצור בסין

אין לבצע יבוא מסין ללא ביקור מקדים במפעלים וניהול משא ומתן יעיל ואפקטיבי מול היצרנים. חשוב לדעת כי לאחר שביצעתם הזמנה אצל ספק סיני עליכם להעביר לו את הכסף, יש כמה אפשרויות תשלום, אך היצרן בסין לא יתחיל לעבוד בלי מקדמה או העברת כל הסכום לחשבון הבנק שלו. הזמנה בלי ביקור במפעל היא אחת הטעויות הקשות, ומסתבר שזו טעות נפוצה יחסית. הפתרון הוא לעבוד עם חברה ישראלית המתמחה ביבוא מסחרי מסין, כל עוד יש לחברה משרדים בסין וצוות מקומי ומיומן.

ייצור ואריזה ללא ביקורת ואבטחת איכות

היצרנים הסינים לא תמיד דואגים לאיכות גבוהה או לעמידה בתקנים. לכן חשוב לבצע בקרת איכות במפעלי הייצור, בשלבים שונים של הייצור. בקרת איכות על ידי אנשי מקצועי מיומנים מונעת טעויות והפסדים כספיים בהמשך כיוון שניתן לאתר את הפגמים במוצר בשלב מוקדם ולדרוש מהספק הסיני לייצר פריטים חדשים ואיכותיים. כמו כן, חשוב לפקח על האריזה כדי לוודא שהמוצר יגיע לישראל בשלום וללא נזקים.

תשלומים

רוב היצרנים בסין דורשים תשלום בתנאי FOB, התשלום כולל שילוח יבשתי לנמל המוצא, וכדאי לבדוק שאתם לא משלמים פעמיים על השילוח היבשתי. בנוסף, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי לגבי תנאי התשלום, וכדאי להתמקח מעט לגבי אופן התשלום ומועד התשלומים.

יבוא מסחרי ללא חברה מקצועית

זו הטעות הנפוצה ביותר בקרב יבואנים מישראל, רבים מנסים לחסוך עלויות ולהתחכם היכן שלא צריך. יבוא מסין מחייב ידע, הכרות עם התרבות העסקית של הסינים, ניסיון רב, שליטה בשילוח ימי ועמילות מכס והכרות עם אזורי ומפעלי ייצור מובילים ואיכותיים.

בעזרת חברה מקצועית תוכלו לארגן נסיעה מתוכננת עם יעדים ברורים, סדר יום ולוח פגישות מתוכנן מראש. כמו כן, במהלך הנסיעה יתלוו אליכם נציגי החברה המקצועית ויסייעו לכם במשא ומתן מול הספקים, בהזמנות, באיתור ספקים חדשים והזדמנויות כלכליות ועוד.